Walentynki, kuchnia miłosna i smaczna rywalizacja

 W ramach obchodów dnia św. Walentego organizowanych w Chełmnie, Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły po raz kolejny organizuje wydarzenie promujące lokalne tradycje kulinarne. W 2014 roku 15 lutego w Zespole szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie odbędzie się kolejny z cyklu organizowanych przez TPDW Turniej Kulinarny dla uczniów szkół gastronomicznych.

 

Podczas turnieju uczestnicy będą mieli przygotować miłosne dania (przystawkę i deser) wykorzystując produkty takie jak ryby i regionalny produkt, jakim jest fjut, czyli syrop z buraków cukrowych. Celem jest promocja lokalnych produktów wśród adeptów sztuki kulinarnej.

 

Podczas, gdy w pracowni gastronomicznej uczniowie będą przygotowywać konkursowe potrawy, w osobnym miejscu goście i obserwatorzy będą mogli przyglądać się spektakularnym pokazom kulinarnym, w tym pokazowi wyrobu pralinek oraz pokazom barmańskim. Odbędzie się także wykład z prezentacją na temat kuchni miłosnej w tradycji i kulturze wygłoszony przez specjalistę od historii i kultury wyżywienia.

 

Turniej Kulinarny oraz związane z nim pokazy są skierowane przede wszystkim do młodego pokolenia uczniów szkół gastronomicznych, a także do nauczycieli zawodów związanych z gastronomią oraz do mieszkańców okolic Chełmna. Promocja tradycji kulinarnych, przypominanie zapomnianych produktów i ich popularyzacja w branży gastronomicznej, na ukazać bogactwo tradycji regionu.

Nauczycieli i uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w turnieju prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz wysłanie wypełnionego zgłoszenia na adres podany w regulaminie.